życiowy blog

Hej

Dzisiaj w ten piękny pogodny dzień, gdzie po majowej zimie zrobiło się cieplej postanowiłem odświeżyć swojego bloga. Notki pisane o rowerze były do tej pory tematem numer jeden i celem istnienia tego bloga. Wraz z kreatywnością moich szarych komórek postanowiłem nieco ogólniej poszerzyć swoją ” działalność „. Czy ktoś to przeczyta czy nie i tak piszę to dla swojej swobody. Dla przyjemności. Aby nauczyć się systematycznej pracy nad sobą. Co ciekawe do pracy nad tym aspektem bardzo przydatne jest zajęcie, które powtarzasz regularnie lub masz zaplanowane. Przykładem może być jakiś trening albo tak jak w moich przypadku i trening i blog jednocześnie. Systematyczność jest ważna. Często w byciu systematycznym przeszkadza nam brak motywacji lub lenistwo. A kto nie lubi leniuchować?

Postanowiłem połączyć życie codzienne, codzienne sprawy z życiem sportowym. Pokazać swoje życie, przelać je na internetowy papier, dzielić się swoim spostrzeżeniami i opiniami na dany temat, także dawać przykład swoim doświadczeniem. Doświadczenie jest w życiu bardzo ważne. Kto sobie nie ceni w dzisiejszym świecie doświadczenia?

Każdy się boi. To nie jest tajemnicą od dziś. Pracodawca bo do tego zmierzam. Woli zatrudnić pracownika, który ma obycia i wie na czym polega dana praca lub obowiązek. Dlaczego ? Bardzo prosta odpowiedź. Doświadczony pracownik przy dużym dziennym obrocie to brak problemów, gwarancja powodzenia, brak zmarnowanego czasu na przyuczanie. To są tak jakby zalety dla pracodawcy i pracownika. Tylko jak zdobyć to doświadczenie ?

Świat ułożył się nam w taki sposób, że ludzie bojąc się zatrudniać samouczków czy amatorów wolą zapłacić komuś doświadczonemu. Każdy zwraca uwagę na to czy ktoś ileś czasu coś robił. Jeśli zaczynam dopiero pracę to gdzie niby mam ją znaleźć? Patrząc wstecz dochodzimy do wniosku, że DOŚWIADCZONY pracownik kiedyś też tak jak my zaczynał swoją przygodę z pracą, nie wiedział na czym, co polega. Jak więc zdobył to doświadczenie ?

Świat poszukiwania pracy nie kończy się na jednym ogłoszeniu czy na ogłoszeniach z jednego dnia. Czasami do znalezienia tej odpowiedniej pracy potrzeba nawet do pół roku, a czasem i dłużej. Najlepiej szukać tak długo aż się znajdzie. Na szczęście na ten stan to pracownik jest rozchwytywany,a  nie na odwrót jak to było jeszcze z rok, dwa lata temu. Bezrobocie maleje, dlaczego ?

Odpowiedź jest prosta. Spójrzmy na wołanie naszego rządu. Pamiętacie jak ówczesny rząd nawoływał żeby matki rodziły dzieci bo nikt nie będzie mógł pracować na nasze emerytury. Program 500 – + przecież powstał w tym celu. Więc dochodzimy do wniosku, że wchodzimy w niż demograficzny. Ludności jest coraz mniej. Przeważnie do pracy są przyjmowani ludzie w wieku 20-29 lat. Przyszedł czas, gdzie w szkołach jest coraz mniej dzieci lub klas. Tak było kilka lat temu, a dopiero teraz to się odbija. Kiedyś chodząc do gimnazjum było 5 klas na moim roczniku, w roku niżej już 4 klasy, w roku niżej tylko 4 klasy i po 20 osób.

Dać szansę młodemu pracownikowi nie jest łatwo. Nie ma doświadczenia ale posiada chęci i to się liczy.

Dzisiaj taki blog na życie. Temat pracy zostanie jeszcze tutaj poruszany. Być może w następnym wpisie. Wtedy podejmę się skomentowania najgorszej rzeczy dla pracodawcy. Zarobki. To o nie chodzi najczęściej i są one najczęstszym powodem i priorytetem do odrzucenia oferty bądź nie.

Pozdrawiam i zapraszam na kolejny wpis. Już w czwartek 25 maja. Zawsze o 22.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>